Akupresszúrával a stressz ellen

Ha stresszesek vagyunk, olyankor érdemes néhány akupresszúrás pontnyomást is bevetni, enyhíthetik a különböző stresszel, szorongással kapcsolatos kellemetlen tüneteket. Ezeket a pontnyomásokat akkor is ki lehet próbálni, ha például a fejünk fáj valami feszültség, idegesség miatt. A pontokat úgy kell nyomni, hogy nagy fájdalmat ne okozzunk magunknak, de azért elég erőteljes legyen. A nyomásnak merőlegesnek kell lennie a bőrfelszínre. Ujjbeggyel megnyomjuk a pontot, majd kilégzésnél kissé mélyítjük a nyomást, belégzésnél megtartjuk a határon. Legalább 4-5 lélegzetvételen keresztül tartsuk ki a pontnyomást. Miközben a pontokat nyomjuk, próbáljunk meg teljes figyelmünkkel oda fordulni. Figyeljük meg, amint az ujjunk belemélyed a bőrbe, az milyen érzést okoz. Milyen az, amikor mélyítjük a nyomást, illetve mennyiben más, amikor csak megtartjuk? Az akupresszúra sokkal hatékonyabb lesz, ha odafigyelünk, mintha csak fél-, vagy negyedszívvel, egészen máshol járó gondolatokkal nyomkodjuk a kezünket, vagy más testrészeinket.
A feszültségek kezelésére a következő pontokkal lehet próbálkozni:
- Szívburok meridián 6-os pontja.
Helye a csuklóredőtől 3 ujjnyira, az alkar belső oldalán, a két ín között van. A szív működésére van jó hatással. Álmatlanság, rosszullét, émelygés, szorongás, izgulás ellen jó. Belső nyugalomhoz segít.
- Szív meridián 7.es pont.
Helye a csuklóredőn oldalt a borsócsont szélén belül. A kisujj vonalában a tenyér legalján a csuklónál van egy kis dudor, ennek a dudornak a belső oldalán található ez a pont. Nyugtató, kiegyenlítő hatás. Lámpaláz esetén, valamint az idegességet is enyhítheti.
- Szívburok meridián 8-as pont.
A gyűrűs és középső ujj vonalában, gyakorlatilag a tenyér közepén levő mélyedés. Idegességet, szorongást, feszültséget oldhatunk vele.
- Kormányzó vezeték 20-as pontja
A fejtető legmagasabb pontja, a középvonal és az oldalvonal metszéspontjában található. A jang energiák belépőpontja, az egész testre erősen hat. A fej energiaellátását harmonizálja, tisztítja a tudatot.
- Epe meridián 20-as pont.
A nyakszirtcsont alatt, a fejbiccentő izom és a trapézizom közötti oldalt található a mélyedésben. Fejfájás, tarkómerevség, egyes szemproblémák, szédülés, megfázás esetén hasznos.
- Epe meridián 12-es pont.
Fül mögötti kis dudorok: méregtelenítés, fejfájás. Az összes ujjunkat a fül mögötti területre szorítjuk, vagy erőteljesen megdörzsölgethetjük a területet.
- Vese meridián 6-os pont.
Belső boka alatti mélyedésben. Fáradtság, álmatlanság ellen hasznos, élénkít.